Zahlavi
Grouper CZIR DRG   Tisk stránky
Grouper

Společnost SW Lab, s.r.o. je od konce roku 2005 dodavatelem softwarového řešení Grouperu CZIR DRG. Grouper je možné získat za podmínek stanovených Ministerstvem zdravotnictví České republiky specifikovaných ZDE.

Pokud s grouperem řešíte nějaký softwarový problém například při instalaci nebo jeho provozu, obraťte se prosím na nás a naší snahou bude Vám pomoci problém odstranit.

Časté otázky a odpovědi ke Grouperu CZIR DRG:
Q: Instalace je pro systém MS Windows, kde je možné najít instalaci pro jiné systémy?
A: Instalační soubor setup.jar je multiplatformní, je jej možno spustit na všech systémech, pro které existuje běhové prostředí Java Runtime Environment (JRE) ve verzi 1.4 a vyšší. Instalační program vyžaduje, aby byl spuštěn v grafickém prostředí ( MS Windows defaultně, systémy Unix v prostředí X-Windows nebo s nastavenou proměnnou DISPLAY na funkční X-Server). Pokud máte runtime jazyka Java uvedený v cestě (PATH) a stojíte v adresáři v němž je soubor setup.jar umístněn, pak instalaci spustíte pomocí příkazu:
java -jar setup.jar
Instalaci je možno provést i z příkazové řádky ve znakovém režimu, postup je však o něco složitější a bude popsán v samostatném bodu.
 
Q: Grouper verze 003 označuje všechny věty pro osoby ve věku do jednoho roku chybovým kódem 06.
A: Toto je chyba grouperu v této verzi, kde došlo k posunutí podmínky kontrolující na povinné vyplnění porodní váhy až na jeden rok věku. Pro záznamy, které porodní váhu vyplněny nemají je pak do vstupní věty doplněna náhradní porodní váha 8999 gramů a záznam je pak dále zpracován. K chybnému zařazení případu tak nedojde, jen je chybně nastaven příznak chyby. Pokud tuto chybu chcete odstranit, stačí z instalace grouperu verze 004 zkopírovat z adresáře lib soubor grouper-program.jar do adresáře lib v grouperu 003.